Under ideelle forhold ble det 28. Mandalsmaraton avviklet med god deltakelse søndag 23. september. Av totalt 142, valgte 50 helmaraton, 39 halvmaraton og de resterende 53 løp mila. Det må ha vært spennende da mange fulgte hakk hel og vippet over på 3-tallet. Nå med bilder.
Artikkelen fortsetter under annonsen
Beste tider på Herrer Maraton ble: 1 Bernt Mushom Lyngdal IL 02:48:34 2 Jan Halland Statkraft Nore 02:53:25 3 Ivar Repland Heskestad IL 03:00:19 4 Odd Gunnar Tveit Birkenes IL 03:00:54 5 Rune Akselsen Mandal Casting 03:02:02 6 Bernt Furnes MHI 03:04:58 7 Bjørn Gjerde BUL IL 03:05:28 8 Bjarne Danielsen Kondis 03:11:01 9 Steinar Skaar Løpsklubben 1814 03:19:10 10 Jørn Hjørungnæs UiA BIL 03:26:20 11 Jan Roger Farstad Knaben 03:27:27 12 John Olav Barstad 03:30:19
2 deltakere på Damer Maraton: 1 454 Lise Lithun GTI 03:48:07 2 448 Bettina Hipf GERMANY 04:19:47
Vinnere Halv Maraton: Herrer: 1 278 Leiv Terje Arnevik Stord 01:15:11 Damer: 1 277 Irene Øhrn Arnevik Søgne Friidrett 01:28:19
Vinnere 10 km: Herrer: 1 81 Ronny Hognestad GTI 00:34:26 Damer: 1 48 Kadri Kadak Sportkeskus.EE ESTLAND 00:38:02 > |
Starten går |
|
Resultater Maraton Klasse: HERRER AKTIV 21-34 Plass Navn Klubb Nation 42 km 1 Ivar Repland Heskestad IL NOR 03:00:19 2 Bernt Furnes MHI NOR 03:04:58 3 Jørn Hjørungnæs UiA BIL NOR 03:26:20 4 Jon-Albert Sætevik Heskestad NOR 03:49:12 5 Martin Klasen Sportkeskus.EE EST 04:02:57
Klasse: HERRER VETERAN 35-39 Plass Navn Klubb Nation 42 km 1 Bernt Mushom Lyngdal IL NOR 02:48:34 2 Rune Akselsen Mandal Casting NOR 03:02:02 3 Jan Roger Farstad Knaben NOR 03:27:27 4 John Olav Barstad NOR 03:30:19 5 Arild Krogstad GE Healthcare BIL NOR 03:44:58 6 Sverre Larsen Team Mosjon NOR 04:18:28 7 Johan Vatne Nærbø IL NOR 05:20:19
Klasse: DAMER VETERANER 35-39 Plass Navn Klubb Nation 42 km 1 Bettina Hipf GER 04:19:47
Klasse: HERRER VETERAN 40-44 Plass StartNr Navn Klubb Nation 42 km 1 Jan Halland Statkraft Nore NOR 02:53:25 2 Odd Gunnar Tveit Birkenes IL NOR 03:00:54 3 Jon Olav Hanstad Express NOR 03:05:05 4 Geir Dybdahl Kopervik NOR 03:21:09 5 Bruno Pålsson Arendal Triathlon SVE 03:24:08 6 Atle Haga Stavern NOR 03:50:21 7 Tom-Rune Berthelsen Kickboxing klubb NOR 03:51:00 8 Raymond Harouny Bjerkreim IL NOR 03:51:51 9 Oddvar Meisland NOR 04:07:12 10 Gunnar Nordbø Flekkefj. El. BIL NOR 04:23:14 11 Toomas Klasen Sportkeskus EE EST 04:23:20
Klasse: HERRER VETERAN 45-49 Plass Navn Klubb Nation 42 km 1 Tom Midtbø Dahl Tine NOR 03:30:56 2 Trond Bjerke HV-07 NOR 03:37:43 3 Asle Farestad Snøgg BIL NOR 03:41:36 4 Øystein Dybdahl Øystese IL NOR 03:41:52
Klasse: DAMER VETERANER 45-49 Plass Navn Klubb Nation 42 km 1 Lise Lithun GTI NOR 03:48:07
Klasse: HERRER VETERAN 50-54 Plass Navn Klubb Nation 42 km 1 Bjørn Gjerde BUL IL NOR 03:05:28 2 Steinar Skaar Løpsklubben 1814 NOR 03:19:10 3 Per Audun Heskestad "Uansett vær" NOR 03:32:12 4 Jan A. Øgland Bryne FIK NOR 03:44:56 5 Sigurd Lima Gjesdal IL NOR 03:57:57
Klasse: HERRER VETERAN 55-59 Plass Navn Klubb Nation 42 km 1 Bjarne Danielsen Kondis NOR 03:11:01 2 Åge Hansen NOR 03:44:04 3 Arne Pedersen MHI NOR 03:51:46 4 Torstein Østevik Klepp IL NOR 03:57:13 5 Kristen Bue MIL NOR 04:28:51 6 Ingolf Dale Tine NOR 04:47:02
Klasse: HERRER VETERAN 60-64 Plass Navn Klubb Nation 42 km 1 Trygve M. Solvang Hydro Karmy NOR 03:37:31 2 Arvid Ljosdal Tonstad IL NOR 04:06:06 3 Helge Nygård Kvernbit NOR 04:10:09 4 Knut Anderssen Asker NOR 04:21:39 5 Lennart Skoog Stenungsunds OK SVE 04:26:14 6 Gunleik Høyseth Blefjell IL NOR 04:34:11 Klasse: HERRER VETERAN 65-69 Plass Navn Klubb Nation 42 km 1 Rolf Evje Otra IL NOR 04:26:03 2 Arne Lundby Sandefjord NOR 04:40:41 3 Harald Sel Bryne FIK NOR 04:43:31 4 Erik Storm Jørgensen MHI NOR 05:29:02
Alle resultater og mellomtider får du her
Hjemmesiden til Mandalsmaraton
Alle foto: Ivar Gogstad |
Estisk mester Kadrik Kadak, vant mila på 38.02 |
|
Vinner av maraton spurter inn til seier, Bernt Mushom |
|
Martin Klasen, 17 år fra Estland, har gjennomført sin første maraton |
|
Bernt Mushom, vinner av maraton og sin klasse 35 39 |
|
f.v. Bernt Mushom, Rune Akselsen, Johan Vatne, John Olav Barstad og Sverre Larsen |
|
vinner av dameklassen 35 39, Bettina Hipf |
|
Toomas Klasen, Estland, deltar i Mandal for 8.gang og hadde med seg 12 andre estiske løpere |
|
vet 45 49; Trond Bjerke og Asle Farestad |
|
damer vet 45 49; vinner av maraton for kvinner Lise Lithun |
|
vet 50 54; Bjørn Gjerde, Per Audun Heskestad, Steinar Skaar, Jan Øgland og Sigurd Lima |
|
0048 vet 55 59; Åge Hansen, Arne Pedersen, Torstein Østervik og Kristen Bue |
|
vet 60 64; Lennart Skoog, sitt 38.maraton for i år, Arvid Ljosdal og Helge Nygård |
|
vet 65 69; Rolf Evje, Arne Lundby og Harald Sel |
|
Rolf Evje mottar milslukeren |
|