Klasse: HERRER KONKURANSE
Plass Navn Klubb 10 km
=========================================================================
1 Arne Rislaa KIF Friidrett 00:33:09
2 Bjørn Johannessen Froland IL 00:34:16
3 Tor Aanensen Vest-Agder Sentralsykehus 00:36:48
4 Odd Johnsen MHI 00:37:29
5 Ulf Hansen Håland BK 00:37:56
6 Henrik S. Hansen Lillesand IL 00:38:04
7 Kjetil Daasvatn MHI 00:38:06
8 Aldo Tatter Tartu 00:38:33
9 Kristoffer Aanensen MHI 00:38:37
10 Jan Rune Pedersen MHI 00:39:33
11 Thomas Gjerdal MHI 00:40:39
12 Mart Maasing Tartu 00:40:43
13 Ragnar Jakobsen Haltenbanken BIL 00:41:19
14 Steinar Wergeland MHI 00:41:21
15 Trygve Rugland Tine Meieri Sør 00:42:47
16 Kåre Tvermyr Posten Arendal 00:43:06
17 Arnstein Tveiten VAS BIL 00:44:01
18 Inge Holm Posten IL 00:45:42
19 Aivo Noormets Tartu 00:46:19
20 Anders Tveit Birkenes 00:48:08
21 Willy Tønnesen Nycomed BIL 00:48:59
22 Raido Mägi Tartu 00:49:46
23 Kåre Vetaas Posten IL 00:50:43
Klasse: DAMER KONKURANSE
Plass Navn Klubb 10 km
=========================================================================
1 Inger Saanum Spangereid 00:37:26
2 Tor Helge Fosselie Maritime BIL 00:50:33
3 Tone T Magnussen Posten IL 00:50:43
4 Dagmar Seli Tartu 01:04:35
4 Margit Sokk Tartu 01:04:35
6 Katrin Klasen Tartu 01:07:07
7 Hedi Klasen Tartu 01:11:56
Klasse: HERRER MOSJON
Plass Navn Klubb 10 km
=========================================================================
1 Tom Gundersen Falconbridge BIL 00:40:27
2 Yngve Abrahamsen Vigmostad 00:42:02
3 Rino Rudsli Express 00:43:44
4 Alf Ove Havnerås Umoe Mandal BIL 00:46:06
5 Jan Johannessen Falconbridge 00:46:50
6 Magnar Egebø Konsmo IL 00:49:14
7 Jakob Ekeland Vigmostad IL 00:49:38
8 Frantz Berggren Nycomed 00:53:20
Klasse: DAMER MOSJON
Plass Navn Klubb 10 km
=========================================================================
1 Berit Hauge Vassmyra BIL 00:47:55
2 Grete Lill Holt 00:49:15
3 Trine Lise Systad Vest-Agder Sykehus 00:53:05
HALVMARATON
Klasse: HERRER MOSJON
Plass Navn Klubb 21 km
=========================================================================
1 Håkan Andersson MHI 01:44:21
2 Tore Marius Martinsen 01:56:27
Klasse: HERRER JUNIOR
Plass Navn Klubb 21 km
=========================================================================
1 Nils Arve Nordbø FIF 01:29:16
Klasse: DAMER JUNIOR
Plass Navn Klubb 21 km
=========================================================================
1 Sissel Jørgensen Veterinærhøyskolen 01:58:53
2 Sigrid Mägi Tartu 02:04:54
3 Ingeborg Watne 02:20:38
Klasse: HERRER BEDRIFT UNDER 35
Plass Navn Klubb 21 km
=========================================================================
1 Edvin Syvertsen Umoe BIL 01:21:39
2 Ole B Jonsen Posten IL 01:30:05
3 Rune Akselsen 01:36:39
Klasse: HERRER AKTIV 21-34
Plass Navn Klubb 21 km
=========================================================================
1 Frode Hodne MIL 01:15:33
2 Roar Eie IL Skjalg 01:18:19
3 Per Christian Mørk MHI 01:20:20
4 Robert Sluis Statoil BIL 01:33:28
5 Even Sagebakken MHI 01:35:30
6 Stian Bøhmer Son Maratonklubb 01:38:37
7 Håvard Flateland 01:53:50
8 Hansjörg Nachtmann FC St.Pauli Hamburg 02:04:56
Klasse: HERRER VETERAN 35-39
Plass Navn Klubb 21 km
=========================================================================
1 Frank Otto Meinseth Fevik Skole 01:19:25
2 Kåre-Jan Rakkestad Gjerpen IF 01:23:23
3 Jon Olav Hanstad 01:25:51
Klasse: HERRER VETERAN 40-44
Plass Navn Klubb 21 km
=========================================================================
1 Henrik Kofoed Nilsen 01:21:13
2 Trond B. Jenssen Phillips 01:24:22
3 Siim Saar Tartu 01:31:22
4 Tore Dahl MIL 01:34:18
5 Jim Sulte Pillips BIL 01:42:24
6 Jan Einar Vatland Haugesund IL 01:47:45
Klasse: HERRER VETERAN 45-49
Plass Navn Klubb 21 km
=========================================================================
1 Egil Mong Egersund IK 01:22:52
2 svein Stranddal Gjerpen 01:24:25
3 Eivind Kolstø Egersund IK 01:30:40
4 Arne Pedersen MHI 01:34:35
5 Tor Bjarne Repstad Team Søgne 01:37:19
Klasse: HERRER VETERAN 50-54
Plass Navn Klubb 21 km
=========================================================================
1 Rasmus Mellemstrand Klepp 01:27:34
2 Bjarne Otterdal MHI 01:36:00
3 Åge Sæveland MHI 01:36:31
4 Kai Jørgensen Statens Vegvesen 01:43:06
5 Tor Inge Lura Kr.sand Roklubb 01:47:14
Klasse: DAMER VETERANER 50-54
Plass Navn Klubb 21 km
=========================================================================
1 Haldis Berg Watne Gaular IL 02:52:39
Klasse: HERRER VETERAN 55-59
Plass Navn Klubb 21 km
=========================================================================
1 Arne Ommundsen Frisinn SK 01:22:55
2 Nils Kristian Skarpteig Imås/DNL 01:28:59
3 Steinar Skarås Titania 01:33:30
4 Sverre K. Skaar Handelsreisende 01:37:52
5 Øivind Eie Flekkefjord 01:41:40
6 Arne Loland Jernstøperiet IL 01:51:08
7 Jens Th. Thorstensen Kvås IL 02:14:43
Mandalsmaraton 23. september 2001
Klasse: HERRER VETERAN 60-64
Plass Navn Klubb 20 km
=========================================================================
1 Jan Refsnes Orre IL 01:36:49
Klasse: DAMER VETERANER 60-64
Plass Navn Klubb 20 km
=========================================================================
1 Eva Lundby Sandefjord 02:24:21
Klasse: HERRER OVER 70
Plass Navn Klubb 20 km
=========================================================================
1 Otto Watne 02:23:09
MARATON
Klasse: HERRER AKTIV 21-34
Plass Navn Klubb 42 km
=========================================================================
1 Margus Lehtna Võru 02:49:36
2 Kjell Gunnar Gjerdal MHI 03:05:45
3 Inge Morten Braut Sandnes SK 03:28:35
4 Anders Hasseldal Otra IL 03:40:38
5 Aivar Ridamäe Tallinn 03:45:25
6 Knut Viggo Frøysaa Sørlandss 03:49:26
7 Rune Salte Sandnes SK 04:26:49
8 Johan Vatne 04:53:09
Keth Odland var raskeste kvinne og satte løyperekord. Keth er dermed
tredje raskeste kvinne på maraton så langt i år og har løpt ned persen
med 7 minutter fra sin tidligere bestenotering på 3.16 fra 1999.
Her blir hun intervjuet av DNLs Kalle Glomsaker.
Klasse: DAMER AKTIV 21-35
Plass Navn Klubb 42 km
=========================================================================
1 Keth Odland Bjerkreim Maratonklubb 03:09:26
Klasse: HERRER VETERAN 35-39
Plass Navn Klubb 42 km
=========================================================================
1 Odd Gunnar Tveit Birkenes IL 02:44:35
2 Asle Foss Kvås IL 02:46:09
3 Alfred Johnsen Gjesdal IL 02:52:44
4 Stein Aanensen MHI 03:05:21
5 Geir Dybdahl Kopervik 03:13:47
6 Toomas Klasen Tallinn Nämme 03:26:20
7 Svein Olsen Spangereid 03:37:19
8 Asbjørn Haddeland 03:41:10
9 Bjørn Arntzen Falck AS 03:41:34
10 Morthen Askildsen +Bank 03:49:22
11 Trond Kivijervi Posten IL 03:51:53
12 Tyge Carlsen Fiskars Norge AS 04:05:24
13 Gunnar Nordbø Flekkefjord Elektro BIL 04:06:54
Rune Fredriksen var raskest av samtlige i årets Mandalsmaraton.
Klasse: HERRER VETERAN 40-44
Plass Navn Klubb 42 km
=========================================================================
1 Rune Fredriksen MHI 02:41:49
2 Reinhard Stoewe SV Beeckerwert Duisburg 02:48:19
3 Arne Lindland Moi IL 02:57:13
4 Kjell Magnar Helland Fitjar IL 02:57:59
5 Geir Storkås Porsgrunn Porselen 03:17:01
6 Tom Midtbø Dahl Tine Meieri Sør 03:17:32
7 Bjørn Terje Aass Cerealia Moss 03:24:57
7 Anders Hansen Krapfoss Maraton 03:24:57
9 Ivar Kloster Stavanger Maratonklubb 03:28:15
10 Pål Evensen Posten IL 03:57:48
11 Nils Magne Vatne Stavanger Maratonklubb 04:01:41
12 Gunnar B. Ervik 05:00:47
Mandalsmaraton 23. september 2001
Klasse: DAMER VETERANER 40-44
Plass Navn Klubb 42 km
=========================================================================
1 Turid Veggeland 04:10:04
Klasse: HERRER VETERAN 45-49
Plass Navn Klubb 42 km
=========================================================================
1 Bjørn Aanensen MHI 02:46:37
2 Bjørn Gjerde IL BUL 02:52:47
3 Ståle Hundsnes Klepp IL 02:58:43
4 Arne Aanensen Umoe Mandal BIL 03:02:04
5 Steinar Skaar 1814 BIL 03:11:52
6 Geir Vikshåland Kopervik 03:16:03
7 Kristen Bue MIL 03:17:19
8 Jan A. Øglænd Lørdagskameratene 03:24:17
9 Ole-Andreas Aarsland Varhaug IL 03:34:45
Klasse: HERRER VETERAN 50-54
Plass Navn Klubb 42 km
=========================================================================
1 Gunnar Nordhus Aks 77 03:10:31
2 Olav Hopsdal 03:32:27
3 Georg Vikshåland Hydro Aluminium Karmøy BI 03:35:19
4 Kjell Søyland Bjerkreim IL 03:42:25
5 Torstein Østevik Klepp IL 03:44:32
6 Ingolf Dale Stavanger Maratonklubb 03:48:12
7 Vidar Dvergedal Romerike runners klubb 04:01:09
8 Dag Bregård DNM 04:07:35
9 Øyvind Watne Gaular IL 04:14:19
10 Kjell Kristensen Greipstad CK 04:24:43
Klasse: DAMER VETERANER 50-54
Plass Navn Klubb 42 km
=========================================================================
1 Ragna J. Fosse 04:35:47
Klasse: HERRER VETERAN 55-59
Plass Navn Klubb 42 km
=========================================================================
1 Gudmund Stava Statoil NR BIL 03:07:36
2 Trygve M. Solvang Hydro Karmøy BIL 03:12:01
3 Knut Vehus AAV 03:16:05
4 Karl Thomas Klev MHI 03:20:38
5 Ola Undheim Orre IL 03:22:33
6 Jarle Hammer 03:31:29
7 Lars Hjelleset Nor-Dan 03:35:48
8 Rolf Evje Otra IL 03:42:27
9 Jan Erik Slorafoss HOBIL 04:03:36
10 Harald Sel Varhaug IL 04:29:28
11 Nils Gunnar Gundersen Shell BIL 04:35:26
Klasse: HERRER VETERAN 60-64
Plass Navn Klubb 42 km
=========================================================================
1 Rangnar Røsok Drøbak Maratonklubb 03:38:57
2 Arne Lundby Sandefjord 04:12:42
3 Erik Jørgensen MHI 04:49:29
Klasse: HERRER VETERAN 65-69
Plass Navn Klubb 42 km
=========================================================================
1 Roald Søvik Fana IL 03:40:10
2 Per Gundersen Langevåg IL 03:40:56